Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Contact for support

+97 444 683 835

Догляд за екологією: свідомий підхід або данина моді?

Ми турбуємося про тему екології. Що це модне буксирування, яке незабаром пройде? Або щира турбота про те, що ми оточені? А може, нас керують страхом у майбутньому: раптом ресурси землі колись вичерпані? Але в той же час ми вперто продовжуємо знищувати природу. Як це уживаються в нас?

Бум, або, як кажуть зараз, глобальний «галас» боротьби за екологію був особливо вираженим за останні десятиліття. З’явилися величезна кількість екологічних фондів, досліджень, експедицій, форумів та конференцій, де вчені та активісти відлякують людство глобальним потеплінням, зникнення природних ресурсів та рідкісних тварин. Вже деякий час префікс "ECO" часто додається до цінників та реклами, а будівельники обіцяють житло для екологічних технологій та екологічних матеріалів в екологічно чистих районах, а влада всіх рівнів є екологічно чистими рослинами для сміття рослин.

Деякі з нас, не чекаючи цих заводів, вже почали сортувати побутову сміттєву сміття до різних контейнерів: скло, олово та пластик окремо. Нові "зелені" факультети відкриваються в університетах – і є фахівці, які раніше згадували лише в науковій фантастиці. Здається, що світ був одержимий екологією.

Кілька років тому у 44 країнах, в тому числі в Росії, було проведено велике міжнародні дослідження: 40 тис. Респондентів відповіли на питання, що їх хвилює. Виявилося, що земляки стурбовані глобальним потеплінням та відсутністю води та їжі. Ці два моменти лише випереджали проблему тероризму. Росіяни були трохи оптимістичними, ніж сусіди на планеті. Але загалом кожна четверта з десяти респондентів впевнена, що ситуація погіршиться лише найближчим часом.

Нас турбує стан навколишнього середовища, але в той же час ми часто піклуємося про нього однією рукою, і ми знищуємо його з іншою. 44-річний Олексій зізнається, що він кидає сміття в ліс по дорозі з котеджу: «Ну, не приймайте його до міста?"І з нерозібраною гордістю, він каже, що нещодавно він переніс 10 тисяч рублів до одного з коштів для збереження рідкісних тварин. Як це непереборне бажання пити світ і зіпсувати його в одну людину та людство в цілому? І як природа реагує на таке подвійне ставлення до нього?

Сміття всередині – сміття зовні

Людина – єдина істота на планеті, яка здатна навмисно завдати шкоди собі безпосередньо та опосередковано – завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

«Найпростіша картина, яку кожен з нас бачить на вулиці, – це куріння. Він засмічується всередині себе і кидає на землю сигарету, – пояснює психолог, фахівець з поведінки їжі Ев -Хазіна. – Він не бажає відповідальності ні для себе, ні за своє здоров’я, ні за здоров’я міста та планети. Що.

Чому він це робить? Причин є багато. Є ті, хто не відчуває сили в собі, щоб впорядкувати себе та світу навколо. І хтось переживає глибокий конфлікт із собою та світом, і таким чином висловлює цей розбрат. Внутрішній конфлікт часто проявляється на вулиці у вигляді залежності: неправильне харчування, куріння, алкоголь, наркотики, токсичні стосунки. Іноді цей конфлікт відображається на шляху життя: наприклад, хтось оточує себе надмірними речами, надмірними контактами.

Природа не терпить порожнечі, вона вчить нас закони рівноваги – той факт, що вони не завжди піддаються нашій свідомості

«Найчастіше є або недбале ставлення до себе, і свого тіла, або низька грамотність (багато хто не розуміє, що корисно для їхнього тіла), або глибока травма, часто отримана в дитинстві. Отже, для деяких, зайва вага – єдиний спосіб відчути захист », – пояснює Ев Хазіна.

Наша культура така, що в нас виховується почуття постійної невдачі: нас усіх. Ми споживаємо не з необхідності, а тому, що ми так опосередковано задовольняємо емоційні потреби, які ми не можемо задовольнити безпосередньо.

“Ми замінюємо досвід радості бажанням мати щось. сиалис Ми хочемо близькості – дарувати подарунки. Ми сумні – ми купуємо солодощі. Але цукерки оселяться в жирі в тілі, а цукерка стане ще одним сміттям. Всередині і зовні буде більше сміття, але радості не буде, такого порочного кола », – вірить психолог.

За горами нашого сміття неможливість перетравлювати надлишок приховано, аналітичний психолог, Юнгіанська фея -тарапіст Алла Німеччини, погоджується з колегою. «Наче людство втрачає почуття пропорції. Ми поглинаємо, їмо, викидаємо те, що не могли пропустити, і споживати далі. Тварина ніколи не їсть надлишку, не вб’є качку в резерві. У природі все прагне до рівноваги: ​​якщо ви голодні – ви їсте, сиди – не їжте, ви хочете пити – пити ".

Якщо дерево було вирубано, то десь біля очищення насіння обов’язково проросте. Природа не терпить порожнечі, вона вчить нас закони рівноваги – той факт, що вони не завжди піддаються нашій свідомості.

"Колись американські індіанці були запрошені підписати документ про те, що ця земля зараз належить їм. Вони не могли зрозуміти: як це могло бути? Це не вписувалося в їх парадигму. У своїй культурі та світогляді вони належали до природи, але ніякого іншого способу », Алла Німець дає приклад.

Сьогодні в парадигмі відбулася зміна: людина вважала, що він є королем природи. Але ми є єдиним цілим, і це підтримується у багатьох культурних традиціях – ритуали, міфи, казки. І не забувайте про це.

Згідно з законами предків

У традиційних культурах людина завжди жила в унісон з природою: пробудження та лялька, посіву та збирання врожаю – все підкорялося природними ритмами. Тепер ці ритми застрелили міська цивілізована особа. Але чим далі від мегалополісів, тим більше симбіоз людини і природи помітно. І чим більше людина розуміє своє місце в цьому союзі.

Етнограф Оксана Звенная вивчає культуру корінних народів Півночі та Далекого Сходу. З їх прикладом вона зрозуміла, як довго століття люди та природа гармонійно ладять між собою, спостерігаючи рівновагу та договірні відносини. Наприклад, для оленячих пастухів NENETS забороняється вторгнутись у землю, навіть приклеїти гострий предмет без ритуалу, бо це життя. Через це вони також конфліктують з нафтовими працівниками. А Удегеми – Мисливці Усурі Тайги, де живе тигр Амур – ще до того, як з’явилися закони про полювання та риболовлю, вони знали, що таке відчуття пропорції.

“Відвідування мисливців не розуміють, чому місцеві жителі не йдуть на здобич на пагорб – вони кажуть, вони просто ліниві? – каже етнограф. – Ні, місцеві жителі знають, що потрібно надати звіра догори ногами. Він все одно прийде пізніше. Для них захист природи знаходиться в крові. Вони ніколи не вб’ють самку вершника. І якщо вони визначають звіра, то вони проводять ритуал, просячи прощення природи. Корінні народи мають внутрішнє обмеження, яке цивілізована людина повинна вчитися. Вони не беруть від природи більше, ніж потрібно ".

Валерія, співачка, запрошений редактор номерів

Я дуже радий, що турбота про навколишнє середовище поступово стає тенденцією. Навіть якщо ми не беремо участь у цьому процесі в глобальному розумінні, завжди є шанс докласти зусиль. Наприклад, я вимикаю світло і воду як божевільний. Не тому, що я боюся платити ще 3 копеекції. Я просто не витримую це, коли вода тече в waso. Якщо Йосиф вмикається на кран, щоб поголитись, а потім виїжджає говорити по телефону, я, як "медсестра вдома", я блокую це.

Ми хотіли б сортувати сміття як "пластик тут, пляшки там", але, на жаль, наш будинок не має окремих контейнерів. І ми зазвичай купуємо мильне або пральний порошок з маркуванням "для дітей", і тоді ми використовуємо його з усією родиною – набагато менше "хімії", ніж у продуктах для дорослих.

Мої родичі також стурбовані проблемою екології, принаймні на рівні домогосподарств. Ми з Еміном Агамаровим нещодавно запустили службу доставки їжі. У нас є абсолютно екологічно чисті контейнери, але завжди є на що прагнути. Напередодні вчора, наприклад, моя мама зателефонувала: «Слухай, я подумав, скільки контейнерів ми викидаємо ці! Але вони підійдуть садівникам для розсади!»Мама не бачила саджанців у житті, тому що у нас ніколи не було літніх котеджів. Але ідея чудова! Я негайно попросив своїх партнерів шукати якийсь садівничий центр поблизу. Раптом?

Але сьогодні гіпермаркети пропонують багато рослинних продуктів – можливо, настав час перестати вбивати тварин, як диких, так і сільськогосподарських?

"Для захисту тварин і в той же час є м’ясо – лицемірство", – каже Ев Хазіна. Oksana Zviennaya не погоджується з такою програмою. Вона переконана, що турбота про природу зовсім не потребує веганства чи вегетаріанства. Корінні народи стосуються навколишнього середовища з максимальною повагою і в той же час їсти м’ясо: ви просто не можете обійтися без нього в кліматі, де шість місяців – сніг і мороз.

"Опинившись у суворому далекосхідному зими, я був майже один у зимовому будинку в Тайзі", – згадує етнограф. – на вулиці мінус 30. У сусідньому будинку – хворий, що лежить старий. Нам залишили дві на половину туші Рейшера, Далекого Східного оленя, але його вкрали собаки. Була трохи крупи та макарони, заморожена кисла капуста. До прибуття вертольота залишилося щонайменше два тижні. Первісні побоювання прокинулися в мені, і я почав вигадувати, як би я попросив богів Тайги допомогти мені отримати звіра і вижити ». На щастя, вертоліт летів раніше.

Потрібно слухати мудрих предків: вони знали, як будувати стосунки з природою і приймати себе як частину

Ми повинні визнати свою власну природу, не намагаючись її переробити, каже Оксана Звіенная, але не бере з навколишньої природи, що перевищує те, що нам насправді потрібно для життя.

"Корінні народи вважають: Якщо люди поводилися неправильно, порушують закони своїх предків, природа поставить їх на місце і пояснить, хто тут господар", – пояснює етнограф. Удача залишить людину або когось близького, щоб захворіти, або навіть померти, або природний катаклізм може вибухнути. І шаман спочатку запитає: що ви зробили не так? Потрібно слухати мудрих предків: вони знали, як будувати стосунки з природою і прийняти себе як її частиною, Оксана Звенная була переконана.

Вчасно вийти з колісниці

Одним із природних законів є вмирання всього життя. "З моменту народження Танатос і Танатос супроводжуються Еросом: Фінал, до якого ми невблаганно приходимо", – стверджує Алла Німеччини. – Криза середини життя – це лише момент, коли ми починаємо бачити кінцеве призначення. Ми визнаємо природність фізичної в’янення, але намагаємось розвинути інші, «безсмертні» органи – внутрішні очі, вуха, знаємо щось глибоко про себе та про світ і передають ці знання далі ». Але якщо страх смерті в нас занадто сильний, він може відчути, що природа є ворожою силою, закони, з якими ми хотіли б протистояти. Тоді ми намагаємось заперечувати свою спорідненість, і в результаті ми порушуємо власну екологію.

Різні галузі грають на страх перед в’яненням: їжа, косметична, медична – розтягування першої «молодої» половини життя. Нам пропонують анти -старе очищувальні програми, косметика, розваги, за якими ми забудемо про кінцівки буття. Але коли ми не хочемо бачити остаточний момент нашого існування, ми пропускаємо важливий етап зрілості, аналітичний психолог вважає. Саме той, на якому ми розробляємо підхід до егоїстичного споживача, який часто характерний для молоді, і ми отримуємо шанс відчути зв’язок із усім живим на планеті.

У пошуках молоді ми часто переоцінюємо можливості. Алла Герман пропонує згадати міф про Фаетона: «Його мати, земна німфа, хотіла, щоб він, як і батько Геліос – сонце, бути богом. Але він народився людиною і не міг, як би важко він не намагався впоратися з колісницею Геліоса. Ми, людство, сьогодні "несе" на пожежну колісницю. І ми не можемо зупинитися, хоча ми розуміємо, що ризикуємо загинули, не помічаємо, що поспішаємо від себе, з нашої природи – у будь -якому сенсі ».

Настав час навчитися екологічному мисленню! Ви можете почати сьогодні, EV Khazin впевнений. Наприклад, перш ніж купувати товар, думаючи: що я буду робити з ним, як і з упаковкою? Чи потрібно мені це пальто, скільки я його ношу? Що мені дасть ця освіта? Чому я працюю? Чи витрачаю я енергію на те, що для мене справді екологічно чисте? Задавати собі ці питання – це проста, але корисна майстерність, психологи вірять.

Перевірте життя на екологічну доброзичливість

Ми розробляємо багато планів. І наскільки корисною буде їх реалізація для нас? Звичайно, ми навряд чи обчислимо всі можливі наслідки. Але іноді майбутнє дає інтуїтивну відповідь у сьогоденні. Футуропсихолог Олексій Михальський пропонує використовувати техніку "зворотного планування" для перевірки.

Ми вибираємо затишне місце і уявляємо, що за день (тиждень, рік – ми призначаємо період, те, що хочемо), що ми сидимо тут, ми добре і теплі, і все задумано виконується. Ми уявляємо якомога точніше в майбутньому і запитаємо себе: те, що зробило відчуття задоволення від того, що було зроблено в цей період? Що було екологічно чистим для мене та інших? Ця 15-хвилинна вправа дозволяє вам реалізувати найважливіші речі, які дали нам відчуття реалізації в "майбутньому".

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Implementing competency-based strategic solutions.

Address

Sign up for our latest news & articles. We won’t give you spam mails.

© 2022. Crrest International. All Rights Reserved.